Rozchoď rozchod

8. dubna 2013 v 22:41 |  Holčičí poradna

Přidávám další holčičí radu, tak doufám, že vám to aspoň trochu pomůže. ;)


Rozchody nejsou nikdy lehké, sama jsem si zatím prožila jen dva, ale i tak můžu potvrdit, že to není nic příjemného.. :/
Psychologové zařazují rozchod na stupnici stresových životních situací hned za smrt blízkého člověka či ztrátu zaměstnání. :O Napadlo mě tedy, že by se možná mohlo hodit pár rad, jak toto období snáze přetrpět. :)

Jako podle šablony
Rozchod probíhá podle standardní šablony. Nejprve přijde prvotní šok, pak nastupuje popření situace, agrese, a pomalu se kruh uzavírá. Objevuje se snaha vrátit vše do starých kolejí. Většinou to však nejde, partner se nevrátí a nastupuje smutek. Až poté, co zvládneš tento začarovaný kruh, může přijít smíření. Po tom přitom toužíme už v okamžiku, kdy nám náš partner sděluje, že nás opouští.

Rozchod po týdnech
V takové situaci se obrň, neodpovídej na zprávy, od dotyčného se odstřihni. I když se to zdá zpočátku nemožné, z takového rozchodu se dostaneš velmi brzy.


Rozchod po měsících
Půl roku je prý doba, kdy ve vztahu poznáme, zda má smysl jej nadále rozvíjet, nebo ne. Je to jakási zkušební doba, podobně jako v práci. Pokud mezi vámi něco neklape po půl roce vztahu, asi to není ten pravý.

Po rozchodu se opět odstřihni a nezůstávej s ním v kontaktu. Soustřeď se na nové známosti, hledej toho, kdo s tebou problémy bude chtít řešit, ne se před nimi skrývat dusit je v sobě, nebo od nich utíkat. Najdi si kluka, se kterým to má budoucnost.


Rozchod po letech
Zvykli jste si na sebe, pojí vás společné zájmy, hodnoty, názory, přátelé i volnočasové aktivity. Už si ani nedokážeš představit život, ve kterém byste nebyli vy dva spolu. A z ničeho nic ti dá kopačky. Možná prochází nějakou krizí, možná se jen posouvá v jiných oblastech života (mění školu, práci, stěhuje se od rodičů) a pochopil, že chce udělat změnu i v oblasti lásky. Pokud je vám -náct nebo lehce po dvacítce, váš život je plný změn. Dospíváte, dozráváte i rozumově, mění se váš vkus, názor na svět i vlastní budoucnost. To, co mu vyhovovalo před pár měsíci, teď nemusí být podle jeho gusta.

Několikaletý vztah je samozřejmě škoda zahodit jen tak. Co je na místě? Místo výčitek a pláče si sedněte a zkuste spolu v klidu promluvit. O tom, co očekává on, a co chceš ty, co mu ze vztahu vymizelo, kam směřuje, proč už ho vaše láska nenaplňuje. Jestli ti jeho slova přijdou rozumná a důvod k rozchodu ospravedlnitelný a logický, bude nejlepší se s tím srovnat. Možná ale tohle povídání pomůže najít, jaké chyby se mezi vás vloudily a pokusíte se vaši lásku ještě obnovit a vztah zachránit.

Pokud se přes veškerou snahu nepodaří vztah zachovat, snaž se se svou nečekanou samotou vyrovnat. Jak to zvládnout?

- Nevolej, nepiš, nevnucuj se a neztrácej na ceně.

- Nesnaž se o "náhodná" setkání, nechoď k němu před školu či práci, nebo fitko, kam chodí, jen abys ho zahlédla. Je to ubohé.

- Vyhoď vše, co ti partnera připomíná. Je ti jich líto, protože mají i věcnou hodnotu? Stačí to jen zabalit a někam schovat, časem ty věci ztratí bolestivý náboj a pak je můžeš znovu využít.

- Najdi si někoho, o koho se na začátku opřeš. Což může být ségra, kamarádka, nebo kamarád.

- Věnuj se svým koníčkům a najdi si další.

- Nehledej si hned náhradu, nemá to smysl.

- Plač, piš si deník či blog, napiš si dopis, který otevřeš za půl roku. Prostě to ze sebe dostaň.

Jak se podařilo s rozchodem vyrovnat tobě? Poraď ostatním v komentářích.

- Nehledej si hned náhradu, nemá to smysl.

- Plač, piš si deník či blog, napiš si dopis, který otevřeš za půl roku. Prostě to ze sebe dostaň.

Tímto bych chtěla vyjádřit vděčnost za to, že mám tu kamarádku, o kterou se můžu opřít a v těchhle situacích mi hodně pomohla. :) Děkuju :*
Pokud někdo máte další rady a tipy, jak se vyrovnat s rozchodem, napiště nám je do komentářů. ;)

A ještě jedna rada na závěr: Pokud je on dost hloupý na to aby odešel, buď chytrá a nech ho jít! ;) Člověku většinou dojde co měl až když o to přijde... :/ :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 9. dubna 2013 v 19:46 | Reagovat

Ahoj,
moc pěknej článek!!!

Ani jsem nevěděla, že máš takový zkušennosti :/ ;) Ale je to dobře napsaný :)

2 Afy - chan Afy - chan | 12. dubna 2013 v 20:47 | Reagovat

Děkuju :)

3 Ještě jednou já ;) Ještě jednou já ;) | 24. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

Narazila jsem na tuhle písničku... podle mě je moc pěkná... http://www.youtube.com/watch?v=kxLbNA6GHVw&feature=slpl

4 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 6. října 2015 v 10:37 | Reagovat

Co se týče rozchodu, nesla jsem ho těžce, ale hodně mi pomohlo si o něčem podobném přečíst. Nejsem přece jediná na světě, komu se to stalo http://www.lady.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Love this song
I wanna be contigo,
and live contigo,
and dance contigo,
para have contigo una noche loca. <3