The labirint of life - 5. část (Ichiruki)

18. února 2013 v 15:24 |  Povídky podle knihy/ filmu/ seriálu
Dlaší pokračování povídky The labirint of life... Doufám, že tam nenám moc chyb :D.
Mimochodem, jak napovídá obrázek, budete mít pod textem jednu z našich oblíbenych písniček. Tak doufám, že se vám bude líbit (už dost otřepaná fráze).

Jenže se naskytl menší problém. Během toho, co Ishidu prosil, nad ním zrovna stál učitel se zabijáckým pohledem. Jakmile si toho Ichigo všiml, zasmál se, potom se trapně usmál a poškrabal se na hlavě.
"Já jsem si dělal jenom legraci, že?" Mezitím drbl spolusedícího nenápadně do žeber, aby se přidal do jeho sehrané scénky, přičemž se poté znovu tentokrát násilně zasmál. Z Ishidy vylezlo povzdechnutí a s nechutí se spolčil s ním.
"Je to tak, pane učiteli." Diplomaticky si upravil brýle. Dějepisář je však stále provrtával pohledem, až jim nakonec dal písemky, aniž by něco řekl a pokračoval v rozdávání.
Po testu se Ichigo protáhl, protože nebyl zvyklý krčit se furt nad písemkou, místo toho by byl raději někde venku. Začal se usmívat na celé kolo a vyzařovat pozitivní energii, jelikož mu Ishida poradil snad úplně všechno, což ve výsledku znamenalo, že přeci jen nebude znova ten nejhorší ze třídy. Měl prostě čistou radost, navíc seděli v zadních lavicích, kde učitelé nedohlédnou.
Když tak pozoroval třídu, jeho oči se automaticky zastavily na drobounké Rukii , která seděla ve druhé lavici u dveří. Nevěděl, proč, ale musel se na ni pořád dívat. Možná by bylo konečně dobré, kdybych se s ní seznámil, řekl si sám pro sebe. Náhle se černovláska otočila za sebe na Orihime, přitom si však stihla všimnout jeho pohledu. Jakmile se jejich oči setkaly, projela jím vlna nepopsatelného chtíče.
Co je to za kluka? Ptala se sama sebe.
Již dvakrát se mu podívala do očí a musela to pokaždé rozdýchávat, protože cítil, že každou chvíli samým úžasem omdlí. Tento pocit měla z jeho nádherně zbarvených duhovek. A ještě k tomu ta oříškově hnědá mu dokonale ladí s velmi zvláštní barvou vlasů. Takovouto ostře oranžovou snad nikdy neviděla. Kdyby někdo nosil tenhle účes spolu s barvou zapadajícího slunce, myslela by si, že musí být opravdu chudák díky té speciální vizáži, ale u tohohle chlapce… Toužila vědět jeho jméno, seznámit se s ním, popřípadě začít s ním navazovat přátelský vztah. Srdci neporučíš, bohužel povinnosti volají a i přestože měla velké nutkání, tak to nakonec odhodlaně překonala. Vzpomněla si, že ona do tohoto světa smrtelníků nepatří, není jeho součástí a jejím domovem je přeci Seireitei, nikoliv Karakura. I kdyby se spolu pokusili přátelit, dříve či později by musela odejít nazpět do své rodné země. Tušila, že by jí to hodně zranilo a to nemohla v této kritické situaci dopustit.
Rukia odvrátila zrak od chlapce, otočila se na Orihime, protože se chtěla zeptat na pár základních otázek ohledně toho, co právě probírají, jenže dříve, než vůbec něco řekla, jí zrzka okamžitě přerušila:"Víš, kdo to je Rukia - san?"
"Koho myslíš?" Zeptala se nechápavě na její otázku. V duchu se však modlila jen proto, aby neukázala na chlapce, s kterým si vyměnila před chvílí dlouhý pohled. I když urputně prosila, každý ji asi v nebi ignoroval. Orihime vycenila zuby přes široký úsměv a zachichotala se.
"No, přeci ten kluk." Nezapomněla ani pohodit hlavou k místu, kde se oranžovovlasý chlapec právě bavil sousedem. Rukia těžce přemýšlel, nevěděla co říct. Kéž by to s ní nemusela řešit. Hned na první pohled z její tváře vyčetla, že se vyžívá v těchto věcech. Ale zpět k tématu, povědět jí to nebo ze sebe udělat úplně hloupou? Toť otázka.
"No, tak… já ti to klidně řeknu. Záleží na tobě. Stejně jednou nastane situace, kdy se spolu střetnete a podle mého názoru to bude velmi brzo. Co, Tatsuki?" Vesele pustila do řeči, když Rukia mlčela. Tatsuki však na její otázku podrážděně pozvedla jedno obočí a dál se s tím již nezabývala. Moc nadšeně nevedla tyhle ženské drby. Mezitím, co Orihime čekala na odpověď, Rukia stále přemýšlela nad všemi východisky. Nakonec se rozhodla pro nové informace.
"No dobře, tak mi to řekni." Pověděla, aniž by nad tím dále uvažovala.
"Takže, tamten kluk s oranžovými vlasy se jmenuje IchigoKurosaki. Je trochu výbušný a soutěživý, ale jinak se chová velmi přátelsky i mile obzvlášť k holkám. Vedle můžeš zahlédnout IshiduUryuu. Po třídě chodí s nálepkou, mé jméno zní šprt, a je nehorázně vážný v každé situaci. Další…"
"Počkej,…kde má tu nálepku?" Zeptala se celá fascinovaná. Jako odpověď dostala hlasitý smích.
" Ty seš fakt vtipná. Prostě stručně a jednoduše řečeno, je to třídní šprt."
"Aha…" I přestože jí to vysvětlila, nechápala to. Nechtěla Orihime však rušit, a proto se jen krátce zasmála.
Zbylé hodiny uplynuly rychle a těsně po posledním zvonění všichni studenti nadšeně uprchli ze " školního vězení".
"Kam to letíš, Ichigo?!?" Zeptal se Kiego zděšeně ještě předtím, než mu nadobro zmizel z dohledu.
"Kam asi,… pryč od tebe." Řekl s vyrovnaným hlasem a pokračoval v cestě.
"Cože???" Kiego na něj čuměl s otevřenou pusou dokořán, jakoby chtěl někoho sežrat. Nakonec se z té uštěpačné poznámky vzpamatoval ani se nezapomněl rozeřvat na celé kolo, z čehož kolemjdoucí nebyli zrovna dvakrát nadšeni.
"To si u mě budeš hodně dlouho žehlit! Zklamal jsi mě, slyšíš?!?" Náhle se vedle něj zjevil Mizuiro, který popíjel pomerančový džus z papírové krabičky.
"Jsem snad jediný, kdo si myslí, že z toho Ichigo spíš štěstím skáče 3 metry do vzduchu, než by byl z toho nějaký smutný, huh?" Otázal se lhostejně. Nastalo hrobové ticho, jež za chvíli prolomil Kiego se svým srdcervoucím pláčem i s nadávkami.
"Proč je tak bezcitný?" Mizuiry už však neměl sílu na to jeho veřejné divadlo, a proto ho odbil s větou - mě se neptej - a dostatečně se vzdálil, aby ho pobavené publikum nepovažovalo také za uřvánka.
Co bude dál? Přístě... :)
And finally song for you :*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy-chan Katy-chan | 20. listopadu 2013 v 19:07 | Reagovat

kyuu tuhle písníčku přímo miluju ♥<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Love this song
I wanna be contigo,
and live contigo,
and dance contigo,
para have contigo una noche loca. <3